En patrulje standsede natten til onsdag en 28-årig mand, der kom kørende på el-løbehjul på Limfjordsbroen i Aalborg. Manden var spirituspåvirket og nægtede at opgive sine generalier.
En 61-årig mand i Aalborg blev mandag eftermiddag telefonisk kontaktet af en person, der udgav sig for at være fra Danske Bank. Under opkaldet lykkedes det svindleren at få den 61-åriges kode til dankortet med løftet om at komme forbi for at hente kortet. Personen dukkede dog aldrig op.
Natten til tirsdag omkring klokken 04:55 blev der begået indbrud på Vestre Havnepromenade i Aalborg. En indbrudstyv knuste en rude til et kontor og stjal en PH-lampe.
Renoveret kvalitetsvilla helt centralt i Hasseris
𝐊𝐎𝐌 𝐓𝐈𝐋 Å𝐁𝐄𝐍𝐓 𝐇𝐔𝐒 𝐒Ø𝐍𝐃𝐀𝐆 𝐃. 𝟏𝟒. 𝐉𝐔𝐋𝐈
Efter at have tilhørt samme familie i 100 år er en historisk boligudlejningsejendom på Østergade 72 i Nørresundby netop solgt. EDC Erhverv Poul Erik Bech har formidlet salget af den spændende boligudlejningsejendom på vegne af et søskendepar, hvis oldeforældre købte ejendommen i 1924. Foruden en attraktiv placering i Nørresundby har ejendommen et stort udviklingspotentiale.
VI ER HER OGSÅ HELE SOMMEREN
Arkitekt-renoveret villa med plads til det hele
Unik, arkitekttegnet funkisvillla med fantastisk atriumgård
Et nyt initiativ hos Friluftsland i Aalborg gør det nu muligt få repareret alt fra tøj, vandrestøvler og sko til soveposen eller teltet – uanset om det er købt i forretningen eller ej.
SOLGT, SOLGT, SOLGT
️Stor, renoveret 2V’er helt centralt i Aalborg️