Valentine's Day fyldt med comedy på Skråen i Nordkraft

dato

Fredag den 14. februar 2025 kl. 20:00 byder Skråen i Nordkraft på en særlig Valentine's Day oplevelse med masser af latter og underholdning. Skovmand og Camilla inviterer til en aften fyldt med komik og overraskelser, hvor gæsterne kan nyde optrædener fra både kendte og nye talenter.

ANR elsker comedy, og det bliver tydeligt denne Valentine's Day, når Skovmand og Camilla inviterer til en uforglemmelig aften på Skråen i Nordkraft. Med både humor og charme vil de sørge for, at publikum får en fantastisk oplevelse.

Stjerneoptrædener og nye talenter

Blandt aftenens gæster er Jonathan Christensen, kendt som Nordjyllands (måske) laveste komiker med Tourettes. Jonathan har gjort sig bemærket på TikTok, i sin egen TV2 Nord-dokumentar, samt på TV2 Play, Go' Morgen Danmark og Aftenshowet på DR. Han blev også kåret som Årets Nordjyde 2023.

Derudover kan publikum glæde sig til Mikkel Sand, oplært i stand-up af Anders Matthesen i "Den hvide væg". Mikkel er et nordjysk talent, der er flittigt aktiv på landets populære comedy klubber.

Niels Skovmand vil også bidrage med sin humor, mens Camilla Gammelgaard styrer aftenen som vært.

Overraskelser og sjov

Udover de planlagte optrædener vil der være en overraskelse i løbet af aftenen. Publikum kan forvente, at der bliver trukket en sjov kanin op af hatten, hvilket lover endnu mere underholdning.

Så tag din Valentine under armen og nyd en aften fyldt med grin og gode oplevelser.

Praktisk information
Dato: Fredag den 14. februar 2025
Tid: Kl. 20:00
Sted: Skråen i Nordkraft, Kjellerups Torv 5, 9000 Aalborg
Entré: 250 kr
Målgruppe: Alle



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut

Seneste på facebook