Event Aalborg inviterer til en uforglemmelig standup-oplevelse, hvor du kan opleve både upcoming og etablerede komikere på scenen. Torsdag den 1. maj 2025 er der open mic, hvor Jonathan Christensen er vært for aftenen. Han byder velkommen til 6-9 stærke komikere, der vil teste deres materiale og tryllebinde publikum med deres humor.
Ugen efter, tirsdag den 6. maj 2025, er Masoud Vahedi klar til at indtage scenen med sit første soloshow "Jeg har en drøm". Efter at have opvarmet for store navne som Michael Schøt, Jacob Tingleff og Brian Mørk, er det nu tid til, at Masoud selv står i rampelyset. Showet lover en aften med klassisk standup, hvor Masouds skarpe og ærlige humor vil få publikum til at grine af både ham og sig selv.
Detaljer om arrangementerne:
Open Mic:
Dato: Torsdag 1. maj 2025
Tid: Kl. 20:00
Sted: Event Aalborg, Maren Turis Gade 6, 9000 Aalborg
Entré: 39 kr
Masoud Vahedi - Jeg har en drøm:
Dato: Tirsdag 6. maj 2025
Tid: Kl. 20:00
Sted: Event Aalborg, Maren Turis Gade 6, 9000 Aalborg
Entré: 95 kr
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her