Østre Havnegade 52 og 9 andre boliger er kommet til salg denne uge i Aalborg - se boligerne her.

dato

10 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Aalborg. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.

I Aalborg tilbydes der nu to forskellige boligmuligheder til salg. Den første er en elegant ejerlejlighed beliggende på Østre Havnegade 52, 4 mf, i hjertet af Aalborg. Denne lejlighed strækker sig over 152 kvadratmeter og indeholder tre rummelige værelser.

Grundarealet til ejerlejligheden er målt til 593 kvadratmeter, hvilket giver et godt udendørsareal til beboelsen. Den er prissat til 6.595.000 kroner, men information om den månedlige ejerudgift er endnu ikke oplyst.

Den anden ejendom, der er til salg, ligger på Elektravej 28 i Aalborg SØ. Dette er en rummelig villa på 203 kvadratmeter, indeholdende fem værelser. Villaen er ideel til familier, der søger mere plads.

Den tilhørende grund strækker sig over 898 kvadratmeter, hvilket giver rig mulighed for at nyde udendørslivet. Prisen er sat til 6.495.000 kroner, men oplysninger om den månedlige ejerudgift mangler endnu.

Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.
Kilde: Boliga