Køkkenmedarbejder til centralkøkken i Aalborg med mulighed for kreative udfoldelser

dato

Kaffebaren Aalborg ApS består af 5 kaffebarer, drift af enkelte restauranter i Friis og drift af Teater Caféen i Aalborg.

Vi søger en medarbejder til vores centralkøkken som er beliggende i Jernbanegade i Aalborg.

Det er et absolut krav, at du kan arbejde selvstændigt og har erfaring med alle opgaver i et køkken.

Arbejdsopgaver:

·         Som noget nyt skal der laves et centralt køkken for alle vores kaffebarer i Aalborg. Her skal der forberedes råvarer og pakkes til de forskellige afdelinger i byen.

·         Ved selskaber og arrangementer på Teater Caféen skal du kunne tilberede det meste mad, som ex. klassiske retter i forbindelse med fester og højtider i løbet af året.

·         Du skal kunne stege, koge og brase, samt være god til at tilsmage.

·         Har du interesse for f. eks konditori og bagning vil det også kunne være relevant for stillingen.

Krav til faglige kvalifikationer:

·         Du skal kunne lave mad og have erfaring med selvstændig at kunne arbejde med råvarer.

·         Måske du tidligere har arbejdet i en kantine eller i et selskabskøkken eller noget helt tredje.

Rammer og organisering:

Det er en ny funktion og du vil have mulighed for at være med til at præge stillingen.

I første omgang kan vi tilbyde 20-25 t/ugen på hverdage med arbejde formiddag/middag og enkelte aftener.

På sigt vil der muligvis være mulighed for yderligere timer i forbindelse med flere arrangementer osv.

Ansættelse 1. december eller 1. januar efter nærmere aftale.

Send din ansøgning til mailadresse: Thomas@nkgruppen.nu

Vi ser frem til at høre fra dig.

INFORMATIONER OM STILLINGEN:

- Arbejdspladsen ligger i:

Aalborg Kommune

-Virksomheden tilbyder:

dagarbejde morgenarbejde aftenarbejde

-Arbejdsgiver:

Kaffebaren Aalborg ApS, Vor Frue Plads, 9000 Aalborg

-Ansøgning:

Ansøgningsfrist: 23-11-2025;

Se mere her: https://job.jobnet.dk/CV/FindWork/Details/9c4b75b9-faa5-4ffc-acdc-cc85e0d70714

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder JobNet.
Kilde: JobNet